• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/karadayi.parke
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905462700564
  • https://www.instagram.com/karadayi.parke
  • https://www.youtube.com/@omerfaruktuynak5507
Bize Ulaşın


0242 421 421 6

0546 270 05 64

Döşemealtı
Antalya
İnstagram
Güncel Video Tanıtım

Silim ve Cilalama

Parkeniz aşındı , siyahlaştı , parlamıyor ve Hatta Tahta kurtları tarafından istila edilmiş olabilir!

Klasik masif , Uzun boy ve lamine parkeler zaman içerisinde kullanım koşullarının etkileri ile üzerinde bulunan cila tabakası aşınır. Parkenin bu şekilde kullanılması neticesinde parkenin hava ile temasından parke üzerinde siyahlaşmalar ve hatta ağacın kurtlanmaktadır. Bu nedenle parke üzerinde bulunan cila tabakasının aşınmaya başladığında siyah lekeler ve kurtlanma oluşmadan parke üzerindeki eski cilanın tamamen temizlenmesi (Sistre)üzerinin yeniden cilalanması gerekmektedir.
Bu şekilde zamanında gerekli bakım ve onarımı yapılan klasik masif ve uzun boy masif parkenin ömrü yüzyılı bulmaktadır.Sistire cila yapılırken parke Üç kez farklı kum zımparalar ile sistire yapılmaktadır. Parkeler arasında bulunan aralıkların durumuna göre aralıkları doldurmak için macun yapılmaktadır. Aralıklar doldurulduktan ve tamamen düzgün bir zemin elde edildikten sonra üzerine dolgu verniği yapılmaktadır. Dolgu verniği ile parkenin verniklenmesinin nedeni ; Aralıklara doldurulan macuna sağlamlık sağlaması ve ciladan önce astar oluşturmasıdır. Dolgu verniğinin üzerine yapılan el zımparasından sonra müşterinin isteği doğrultusunda seçilen cila iki kat halinde aralarda birer gün bekleme süresine dikkat edilerek uygulanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Masif Parkeye Renk Uygulanması!

Uzun süredir kullanmakta olduğunuz parkenizin üzerinde bulunan renk doğal acın rengi ve siz rengin biraz daha koyu bir renk olmasını istiyorsanız bunun çözümü parkenin üzerine renk uygulanmasıdır. Ancak parke üzerine uygulanan renk her tür parkede aynı sonucu vermemekte ve katalogda seçilen rengin aynısının yakalanması mümkün olamamaktadır. Genellikle hareli ağaçlar olan Meşe, Kestane vb ağaçlar üzerine uygulanan renk daha iyi sonuçlar vermektedir. Renk uygulanması düşünüldüğünde etüt yapılmalı ve seçilen rengin ağaç üzerinde tonu yakalaya bilmek için uygun rengin seçilmesine dikkat edilmesi gerekir. Renk uygulandığında Sistire cila süresi bir gün daha uzamaktadır. Bu nedenle sistire cila yapılan yerin bir gün daha kullanılmaması söz konusu olmaktadır.